História našej školy!

školaHlavný vchod školy
To večné, čo je v nás,
vie, že večný je aj život,
že včerajšok je dnešná spomienka
a zajtrajšok je sen dneška.

Na pohľad taká, ako všetky ostatné. Ale iba na pohľad. Jej história  sa začala písať v roku 1977... 20. augusta 1977 nastúpili pedagogickí pracovníci  do zamestnania v novučičkej škole. Budova síce stála, ale čakala ešte na  pracovité ruky, ktoré čistili podlahy a okná, zapĺňali triedy nábytkom a všemožne  pripravovali školu na jej slávnostné otvorenie. Dňa 1. septembra 1977 slávnostne  otvorila svoje brány 18-triedna Základná deväťročná škola na Družicovej ulici v  Košiciach. A tak to všetko začalo... Do školy nastúpilo 806 žiakov, utvorilo sa 26  tried a učilo sa v dvojsmennej prevádzke.

Od októbra začala činnosť krúžkov, učitelia okrem svojich základných povinností pripravovali žiakov na rôzne súťaže a olympiády. Keď sa  obzrieme späť, hovoria za nás činy. Bábkové divadlo zo školskej družiny sa preslávilo v celom kraji. Žiaci, ktorí boli pripravovaní na rôzne  prírodovedné, literárne, jazykové a výtvarné súťaže, reprezentovali školu aj v rámci Slovenska. O tom, že škola mala a má množstvo dobrých  športovcov a ešte lepších trénerov, nás presviedčajú diplomy na chodbách školy. Veď kto by nebol hrdý na hádzanárky, ktoré boli majsterkami  ČSFR a duatlonistov?

vchod do školyŽivot plynul, žiaci prichádzali a odchádzali, z malých detí sa stali dospelí, ktorých deti opäť chodia do našej školy. Aj v kolektíve učiteľov nastali zmeny. Prvým riaditeľom školy bol pán Pavol Cmorej. Zástupcami boli Fedor Kumičák a Dezider Schudich. Výchovné poradenstvo pevne držala v rukách Mária Krchňáková. Pána riaditeľa Cmoreja vystriedal Štefan Bobenič, a od roku 1988 bol riaditeľom školy Štefan Lukács. Zástupcami riaditeľa na našej škole boli pani Wanda Čičváková, Mária Štroncerová, Klára Hannelová, Peter Szabo, Mária Szabová, Judita Lachváčová, Tatiana Komanová a Jana Rešetárová. Výchovné poradenstvo prebrala Mária Lopatníková neskôr Jana Rešetárová. V  súčasnom období je riaditeľom školy Jozef Varga a zástupcami Iveta Cicoňová, Zlatica Molčanová a Danka Zsigmondyová. Výchovnou poradkyňou bola Katarína Havrilová, momentálne výchovnou poradkyňou je Mgr. Ľubica Fedorčáková.

V roku 1993/94 sa naša škola zapojila do programu Školy podporujúce zdravie a 1. februára 1995 bol našej škole udelený certifikát Zdravá škola, o  ktorý sa pričinil celý kolektív školy s koordinátorkou Mgr. Gabrielou Šándorovou. V spolupráci s Materskou školou na Galaktickej ulici sme  vstúpili do Projektu alternatívnych tried s prvkami Waldorfskej pedagogiky. Škola je zapojená do projektu Infovek, Modernizácia vzdelávania na základnej škole a ďalších.  Môžeme sa pýšiť plavárňou, ktorú využívajú žiaci všetkých škôl z okresu Košice IV. Školský bazén sa využíva nielen na plavecký výcvik, ale aj  na rôzne preteky v plaveckých disciplínach v rámci mesta Košice. V roku 1994 vzniklo Školské stredisko záujmovej činnosti "Družica", ktoré  zahŕňalo 23 krúžkov. Od školského roku 2010/2011 majú žiaci našej školy možnosť bohatého výberu krúžkov rôzneho zamerania. Sú to krúžky z  oblasti športu, kultúry, umenia a práce s počítačom.

• NOVINKA
    Elektronická prihláška do 1.ročníka na školský rok 2019/2020 je k dispozícií na našej edupage stránke https://zsdruzicovake.edupage.org
    Vypíšte elektronicky podľa pokynov.
  • Testovanie žiakov 9. ročníka 3.4.2019. Základné informácie
  • zber papiera: 8.4.- 13.4.2019
pondelok- piatok: 7:00 - 8:00
sobota: 8:00 - 12:00
papier je potrebné poriadne zviazať!

Termíny triednych aktívov v školskom roku 2018/2019: 18.06.2019 so začiatkom o 17.00h.
Stretnutie predsedov TA bude o 16.20 h v jedálni školy.

Zápisnica RRZ 16-04-2019
Ponuka krúžkov na šk. rok 2018/2019

Darujte 2% z dane

Chcete aj Vy pomôcť zlepšiť podmienky na štúdium, športové aktivity alebo záujmovú činnosť Vášho dieťaťa? Prispejte 2% z Vašej dane z príjmu na účet RZ pri ZŠ Družicová 4.