História našej školy!

školaHlavný vchod školy
To večné, čo je v nás,
vie, že večný je aj život,
že včerajšok je dnešná spomienka
a zajtrajšok je sen dneška.

Na pohľad taká, ako všetky ostatné. Ale iba na pohľad. Jej história  sa začala písať v roku 1977... 20. augusta 1977 nastúpili pedagogickí pracovníci  do zamestnania v novučičkej škole. Budova síce stála, ale čakala ešte na  pracovité ruky, ktoré čistili podlahy a okná, zapĺňali triedy nábytkom a všemožne  pripravovali školu na jej slávnostné otvorenie. Dňa 1. septembra 1977 slávnostne  otvorila svoje brány 18-triedna Základná deväťročná škola na Družicovej ulici v  Košiciach. A tak to všetko začalo... Do školy nastúpilo 806 žiakov, utvorilo sa 26  tried a učilo sa v dvojsmennej prevádzke.

Od októbra začala činnosť krúžkov, učitelia okrem svojich základných povinností pripravovali žiakov na rôzne súťaže a olympiády. Keď sa  obzrieme späť, hovoria za nás činy. Bábkové divadlo zo školskej družiny sa preslávilo v celom kraji. Žiaci, ktorí boli pripravovaní na rôzne  prírodovedné, literárne, jazykové a výtvarné súťaže, reprezentovali školu aj v rámci Slovenska. O tom, že škola mala a má množstvo dobrých  športovcov a ešte lepších trénerov, nás presviedčajú diplomy na chodbách školy. Veď kto by nebol hrdý na hádzanárky, ktoré boli majsterkami  ČSFR a duatlonistov?

vchod do školyŽivot plynul, žiaci prichádzali a odchádzali, z malých detí sa stali dospelí, ktorých deti opäť chodia do našej školy. Aj v kolektíve učiteľov nastali zmeny. Prvým riaditeľom školy bol pán Pavol Cmorej. Zástupcami boli Fedor Kumičák a Dezider Schudich. Výchovné poradenstvo pevne držala v rukách Mária Krchňáková. Pána riaditeľa Cmoreja vystriedal Štefan Bobenič, a od roku 1988 bol riaditeľom školy Štefan Lukács. Zástupcami riaditeľa na našej škole boli pani Wanda Čičváková, Mária Štroncerová, Klára Hannelová, Peter Szabo, Mária Szabová, Judita Lachváčová, Tatiana Komanová a Jana Rešetárová. Výchovné poradenstvo prebrala Mária Lopatníková neskôr Jana Rešetárová. V  súčasnom období je riaditeľom školy Jozef Varga a zástupcami Iveta Cicoňová, Zlatica Molčanová a Danka Zsigmondyová. Výchovnou poradkyňou bola Katarína Havrilová, momentálne výchovnou poradkyňou je Mgr. Ľubica Fedorčáková.

V roku 1993/94 sa naša škola zapojila do programu Školy podporujúce zdravie a 1. februára 1995 bol našej škole udelený certifikát Zdravá škola, o  ktorý sa pričinil celý kolektív školy s koordinátorkou Mgr. Gabrielou Šándorovou. V spolupráci s Materskou školou na Galaktickej ulici sme  vstúpili do Projektu alternatívnych tried s prvkami Waldorfskej pedagogiky. Škola je zapojená do projektu Infovek, Modernizácia vzdelávania na základnej škole a ďalších.  Môžeme sa pýšiť plavárňou, ktorú využívajú žiaci všetkých škôl z okresu Košice IV. Školský bazén sa využíva nielen na plavecký výcvik, ale aj  na rôzne preteky v plaveckých disciplínach v rámci mesta Košice. V roku 1994 vzniklo Školské stredisko záujmovej činnosti "Družica", ktoré  zahŕňalo 23 krúžkov. Od školského roku 2010/2011 majú žiaci našej školy možnosť bohatého výberu krúžkov rôzneho zamerania. Sú to krúžky z  oblasti športu, kultúry, umenia a práce s počítačom.

Termíny triednych aktívov v aktuálnom školskom roku sú 21.1.2020, 21.4.2020 a 16.6.2020 vždy so začiatkom o 17.00 hod.

Stretnutie zástupcov triednych aktívov bude vždy v daných termínoch v priestoroch jedálne so začiatkom 0 16.20 hod.

Zber papiera

Aj tohto roku ste sa mohli zapojiť do zberu papiera
Zber papiera sa uskutočnil v termíne 21.10. - 26.10.2019
Tu si môžete pozrieť výsledky ⇒

Darujte 2% z dane

Chcete aj Vy pomôcť zlepšiť podmienky na štúdium, športové aktivity alebo záujmovú činnosť Vášho dieťaťa? Prispejte 2% z Vašej dane z príjmu na účet RZ pri ZŠ Družicová 4.

DÔLEŽITÉ
O Z N A M

Odhlasovanie z obedov do konca roka 2019

Prosím všetkých stravníkov, aby sa prihlasovali a odhlasovali z obedov najneskôr do 17.12. 2019 t.j. utorok.

Posledné 3 dni 18.12. + 19.12 + 20.12.2019 sa už odhlásiť ani prihlásiť na obed nebude dať kvôli účtovnej uzávierke.
V prípade náhleho ochorenia si prídete pre obed do obedára.

Modernizácia školského ihriska ZŠ Družicová 4, Košice
Dňa 03.12.2019 bola vyhlásená zákazka „Modernizácia školského ihriska ZŠ Družicová 4, Košice“ prostredníctvom systému Eranet s termínom predloženia ponúk do 18.12.2019 do 09:30 hod.
Záujemcovia sa môžu zaregistrovať a získať súťažné podklady na webovej adrese https://sss.eranet.sk.

Finančné pásma na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov

Pozrite si zaujímavé odkazy nielen pre žiakov a pedagógov našej školy
.