Vážení rodičia,

Aj v tomto roku sa naše Rodičovské združenie pri ZŠ Družicová 4, ktoré je samostatne registrované ako občianske združenie, uchádza o Vašu priazeň pri poukázaní  2% z dane.

Chcete pomôcť zlepšiť podmienky na štúdium, športové aktivity alebo záujmovú činnosť Vášho dieťa? Prispejte 2% z Vašej dane z príjmu na účet RZ pri ZŠ Družicová 4.

Ak ste zamestnanec, požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatenia dane, po ktorom Vám zamestnávateľ vystaví „Potvrdenie o zaplatení dane..“ Na základe neho vyplňte „Vyhlásenie o poukázaní sumy..“ a obe vyplnené a potvrdené tlačivá je potrebné odovzdať do 28.4. hospodárke ZŠ alebo do 30.4. na daňovom úrade príslušnom podľa miesta Vášho trvalého bydliska.

Potrebné tlačivá („Potvrdenie o zaplatení dane..“ a „Vyhlásenie o poukázaní sumy..“) si môžete stiahnuť:

1. Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

2. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (editovateľné PDF)

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie alebo právnická osoba, stačí ak do svojho daňového priznania do kolónky „Vyhlásenie o poukázaní podielu z dane...“ v časti „Údaje o prijímateľovi“ uvediete:

IČO/SID: 17319617 / 0881

Právna forma: Občianske združenie

Obchodné meno (názov): SRRZ-RZ pri Základnej škole

Ulica: Družicová

Súpisné / orientačné číslo: 1475/4

PSČ: 04012

Obec: Košice

Fyzické osoby, ktoré si daňové priznanie podávajú sami, alebo právnické osoby, musia pri poukazovaní čiastky 2% z dane odovzdať daňové priznanie do 31.3.

Tačivá môžete odovzdávať hospodárke školy alebo na vrátnici.

Ak využijete toto svoje právo, 2% z dane z Vášho príjmu neskončia v štátnom rozpočte, ale môžu byť použité pre rozvoj Vašich detí.

Neplatíte nič, iba rozhodujete, či 2 % z Vašich daní dostane štát alebo Vaše deti.

ZA VAŠE 2% VÁM ZA VŠETKY DETI V ZŠ DRUŽICOVÁ VOPRED ĎAKUJEME.

Rada RZ pri ZŠ Družicová 4 v Košiciach

Návrat žiakov do škôl

Vážení rodičia.

S účinnosťou od 19. apríla 2021 je obnovené v súlade s podmienkami uvedenými v uznesení vlády Slovenskej republiky č. 160 zo 17. marca 2021 v znení uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 169 z 24. marca 2021 a uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 176 z 31. marca 2021 školské vyučovanie

S účinnosťou od 26. apríla 2021 bude v súlade s podmienkami pre jednotlivé okresy v rámci REGIONÁLNEHO COVID AUTOMATU obnovené školské vyučovanie vo všetkých školách, ako aj prevádzka vo všetkých školských zariadeniach.

Aktualizovaná mapa COVID ŠKOLSKÉHO AUTOMATU platná od 26. apríla 2021 bude zverejnená 21.apríla 2021 https://www.minedu.sk/mapa-covid-skolsky-automat/
Podmienky nástupu žiakov a zamestnancov do škôl , platné aj od 26.04.2021 sú v prílohách.

Vzdelávanie žiakov počas adaptačného obdobia bude prebiehať v upravenom režime. Žiaci dostanú priestor na aktivity vedúce k posilňovaniu vzťahov, komunikácie a spolupráce. Cieľom je poskytnúť žiakom a pedagógom podmienky pre postupný návrat k bežnému prezenčnému vyučovaniu, minimalizovať stres a vytvoriť bezpečné prostredie.

2% z dane

Viac informácii o darovaní 2% daní z príjmov nájdete ⇒ TU.

Zápis do 1. ročníka

Zápis do 1. ročníka na školský rok 2021/22 bude prebiehať len elektonickou formou do 30.04.2021
Základné informácie o zápise pre rodičov a elektronickú prihlášku nájdete ⇒ TU.

Oznamujeme rodičom, ktorí nemajú možnosť zaslať prihlášku do 1. ročníka elektronicky, že papierové prihlášky na vyplnenie aj pokyny sú k dispozícii na vrátnici školy, pondelok až piatok od 07.30 do 14.00 do 30.04.2021.
Pre vstup do školy je potrebné sa preukázať platným potvrdením o negatívnom RT-PCR teste, alebo potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu, nie starším ako 7 dní

Pozrite si, na čo sa v našej škole môžete tešiť. ⇒ TU