História našej školy!

školaHlavný vchod školy
To večné, čo je v nás,
vie, že večný je aj život,
že včerajšok je dnešná spomienka
a zajtrajšok je sen dneška.

Na pohľad taká, ako všetky ostatné. Ale iba na pohľad. Jej história  sa začala písať v roku 1977... 20. augusta 1977 nastúpili pedagogickí pracovníci  do zamestnania v novučičkej škole. Budova síce stála, ale čakala ešte na  pracovité ruky, ktoré čistili podlahy a okná, zapĺňali triedy nábytkom a všemožne  pripravovali školu na jej slávnostné otvorenie. Dňa 1. septembra 1977 slávnostne  otvorila svoje brány 18-triedna Základná deväťročná škola na Družicovej ulici v  Košiciach. A tak to všetko začalo... Do školy nastúpilo 806 žiakov, utvorilo sa 26  tried a učilo sa v dvojsmennej prevádzke.

Od októbra začala činnosť krúžkov, učitelia okrem svojich základných povinností pripravovali žiakov na rôzne súťaže a olympiády. Keď sa  obzrieme späť, hovoria za nás činy. Bábkové divadlo zo školskej družiny sa preslávilo v celom kraji. Žiaci, ktorí boli pripravovaní na rôzne  prírodovedné, literárne, jazykové a výtvarné súťaže, reprezentovali školu aj v rámci Slovenska. O tom, že škola mala a má množstvo dobrých  športovcov a ešte lepších trénerov, nás presviedčajú diplomy na chodbách školy. Veď kto by nebol hrdý na hádzanárky, ktoré boli majsterkami  ČSFR a duatlonistov?

vchod do školyŽivot plynul, žiaci prichádzali a odchádzali, z malých detí sa stali dospelí, ktorých deti opäť chodia do našej školy. Aj v kolektíve učiteľov nastali zmeny. Prvým riaditeľom školy bol pán Pavol Cmorej. Zástupcami boli Fedor Kumičák a Dezider Schudich. Výchovné poradenstvo pevne držala v rukách Mária Krchňáková. Pána riaditeľa Cmoreja vystriedal Štefan Bobenič, a od roku 1988 bol riaditeľom školy Štefan Lukács. Zástupcami riaditeľa na našej škole boli pani Wanda Čičváková, Mária Štroncerová, Klára Hannelová, Peter Szabo, Mária Szabová, Judita Lachváčová, Tatiana Komanová a Jana Rešetárová. Výchovné poradenstvo prebrala Mária Lopatníková neskôr Jana Rešetárová. V  súčasnom období je riaditeľom školy Jozef Varga a zástupcami Iveta Cicoňová, Zlatica Molčanová a Danka Zsigmondyová. Výchovnou poradkyňou bola Katarína Havrilová, momentálne výchovnou poradkyňou je Mgr. Ľubica Fedorčáková.

V roku 1993/94 sa naša škola zapojila do programu Školy podporujúce zdravie a 1. februára 1995 bol našej škole udelený certifikát Zdravá škola, o  ktorý sa pričinil celý kolektív školy s koordinátorkou Mgr. Gabrielou Šándorovou. V spolupráci s Materskou školou na Galaktickej ulici sme  vstúpili do Projektu alternatívnych tried s prvkami Waldorfskej pedagogiky. Škola je zapojená do projektu Infovek, Modernizácia vzdelávania na základnej škole a ďalších.  Môžeme sa pýšiť plavárňou, ktorú využívajú žiaci všetkých škôl z okresu Košice IV. Školský bazén sa využíva nielen na plavecký výcvik, ale aj  na rôzne preteky v plaveckých disciplínach v rámci mesta Košice. V roku 1994 vzniklo Školské stredisko záujmovej činnosti "Družica", ktoré  zahŕňalo 23 krúžkov. Od školského roku 2010/2011 majú žiaci našej školy možnosť bohatého výberu krúžkov rôzneho zamerania. Sú to krúžky z  oblasti športu, kultúry, umenia a práce s počítačom.

Návrat žiakov do škôl

Vážení rodičia.

S účinnosťou od 19. apríla 2021 je obnovené v súlade s podmienkami uvedenými v uznesení vlády Slovenskej republiky č. 160 zo 17. marca 2021 v znení uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 169 z 24. marca 2021 a uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 176 z 31. marca 2021 školské vyučovanie

S účinnosťou od 26. apríla 2021 bude v súlade s podmienkami pre jednotlivé okresy v rámci REGIONÁLNEHO COVID AUTOMATU obnovené školské vyučovanie vo všetkých školách, ako aj prevádzka vo všetkých školských zariadeniach.

Aktualizovaná mapa COVID ŠKOLSKÉHO AUTOMATU platná od 26. apríla 2021 bude zverejnená 21.apríla 2021 https://www.minedu.sk/mapa-covid-skolsky-automat/
Podmienky nástupu žiakov a zamestnancov do škôl , platné aj od 26.04.2021 sú v prílohách.

Vzdelávanie žiakov počas adaptačného obdobia bude prebiehať v upravenom režime. Žiaci dostanú priestor na aktivity vedúce k posilňovaniu vzťahov, komunikácie a spolupráce. Cieľom je poskytnúť žiakom a pedagógom podmienky pre postupný návrat k bežnému prezenčnému vyučovaniu, minimalizovať stres a vytvoriť bezpečné prostredie.

2% z dane

Viac informácii o darovaní 2% daní z príjmov nájdete ⇒ TU.

Zápis do 1. ročníka

Zápis do 1. ročníka na školský rok 2021/22 bude prebiehať len elektonickou formou do 30.04.2021
Základné informácie o zápise pre rodičov a elektronickú prihlášku nájdete ⇒ TU.

Oznamujeme rodičom, ktorí nemajú možnosť zaslať prihlášku do 1. ročníka elektronicky, že papierové prihlášky na vyplnenie aj pokyny sú k dispozícii na vrátnici školy, pondelok až piatok od 07.30 do 14.00 do 30.04.2021.
Pre vstup do školy je potrebné sa preukázať platným potvrdením o negatívnom RT-PCR teste, alebo potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu, nie starším ako 7 dní

Pozrite si, na čo sa v našej škole môžete tešiť. ⇒ TU