Výchovné poradenstvo

Výchovný poradca: Mgr. Amália Barkóciová
Konzultačné hodiny: každú stredu od 10:00 do 15:00 a každý piatok od 11:00 do 13:00

E-mail: zsdruzke@centrum.sk, vychovnyporadca.druzicova4@gmail.com

Tri základné oblasti poradenstva

1. Osobnostný vývin:
žiak má problémy sám so sebou

je neistý, málo sebavedomý, iní žiaci ho využívajú
je nekomunikatívny
trémista
nevie si nájsť miesto v kolektíve

2. Vzdelávací vývin:

prospechovo slabí žiaci
žiaci s poruchami učenia
s poruchami správania
nadaní žiaci

3. Profesijná a kariérna oblasť: - poradenstvo pri výbere profesie
prehľad možností štúdia na stredných školách

Dôležité internetové stránky:

www.svs.edu.sk

www.svetprace.sk

www. povolania.sk

www.minedu.sk (regionálne školstvo)

Školský zákon - Prijímanie na vzdelávanie v SŠ

Harmonogram prijímacieho pokračovania na školský rok 2020/2021

Návrat žiakov do škôl

Vážení rodičia.

S účinnosťou od 19. apríla 2021 je obnovené v súlade s podmienkami uvedenými v uznesení vlády Slovenskej republiky č. 160 zo 17. marca 2021 v znení uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 169 z 24. marca 2021 a uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 176 z 31. marca 2021 školské vyučovanie

S účinnosťou od 26. apríla 2021 bude v súlade s podmienkami pre jednotlivé okresy v rámci REGIONÁLNEHO COVID AUTOMATU obnovené školské vyučovanie vo všetkých školách, ako aj prevádzka vo všetkých školských zariadeniach.

Aktualizovaná mapa COVID ŠKOLSKÉHO AUTOMATU platná od 26. apríla 2021 bude zverejnená 21.apríla 2021 https://www.minedu.sk/mapa-covid-skolsky-automat/
Podmienky nástupu žiakov a zamestnancov do škôl , platné aj od 26.04.2021 sú v prílohách.

Vzdelávanie žiakov počas adaptačného obdobia bude prebiehať v upravenom režime. Žiaci dostanú priestor na aktivity vedúce k posilňovaniu vzťahov, komunikácie a spolupráce. Cieľom je poskytnúť žiakom a pedagógom podmienky pre postupný návrat k bežnému prezenčnému vyučovaniu, minimalizovať stres a vytvoriť bezpečné prostredie.

2% z dane

Viac informácii o darovaní 2% daní z príjmov nájdete ⇒ TU.

Zápis do 1. ročníka

Zápis do 1. ročníka na školský rok 2021/22 bude prebiehať len elektonickou formou do 30.04.2021
Základné informácie o zápise pre rodičov a elektronickú prihlášku nájdete ⇒ TU.

Oznamujeme rodičom, ktorí nemajú možnosť zaslať prihlášku do 1. ročníka elektronicky, že papierové prihlášky na vyplnenie aj pokyny sú k dispozícii na vrátnici školy, pondelok až piatok od 07.30 do 14.00 do 30.04.2021.
Pre vstup do školy je potrebné sa preukázať platným potvrdením o negatívnom RT-PCR teste, alebo potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu, nie starším ako 7 dní

Pozrite si, na čo sa v našej škole môžete tešiť. ⇒ TU