Pokojný i rušný život v klube

Divadlo z krabice

banner
V piatok 16.9. sme v školskom klube detí privítali Popolušku, jej nevlastné sestry a macochu, vílu, princa i veselé myšky-pomocníčky. Stvárnili ich dospelí a detskí herci Divadla z krabice.

Fandíme olympionikom

banner
Kľúčové na olympijských hrách nie je vyhrať, ale zúčastniť sa.
Preto sa Školský klub detí ZŠ Družicová 4, rozhodol podporiť športovcov na XXIV. OH, ktoré sa tentokrát konajú v hlavnom meste Číny v Pekingu.

Policajti v našom meste

banner
Ani v decembri deti z nášho školského klubu neboli nečinné.
Naopak, zapojili sa do výtvarnej súťaže Policajti v našom meste, ktorú vyhlásilo Krajské riaditeľstvo pojicajného zboru.

Indiáni z prérie

banner
Konečne sa nám oteplilo a tak sme mohli s našimi indiánmi po dôkladnej príprave v našich wigwamoch vybehnúť do rozľahlej prérie.
Tam na nás čakali rôzne nástrahy prírody ale aj iných kmeňov, s ktorými máme vykopanú vojnovú sekeru.

Veľká noc v našom klube

banner
Ako každý rok (a tento napriek všetkému nebol výnimkou) deti z nášho ŠKD vlastnoručne zhotovili výzdobu k prichádzajúcej Veľkej noci.

Školská besiedka

banner
Predvianočný čas sa zvyčajne nesie v duchu zhonu, naháňania sa,a príprav na nadchádzajúce sviatky.
Nie však v našom klube.

Deň na kolieskach

banner
V rámci Európskeho týždňa mobility sme v našom Školskom klube detí 19.septembra zorganizovali „Deň na kolieskach“.
Deti si do školy doniesli kolobežky a kolieskové korčule.

Zúbková víla

banner
Je to červené a škodí to zubom. Čo je to?

Hasiči

banner
Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán.
O tomto prísloví vedia hasiči dlho rozprávať.

Veľkonočné dielne

banner
Každý rok sa majú v našom klube možnosť deti zoznámiť s veľkonočnými tradíciami a vyskúšať si niektoré z nich na vlastné ruky.

Deň Zeme

banner
Každoročne si v apríli pripomíname potrebu zachovať našu Zem a jej pestrú prírodu so všetkými krásami v čo najlepšom stave pre tých, ktorí tu budú žiť ešte po nás.

Flauty

banner
V našom školskom klube sa deťom venujeme po všetkých stránkach.

Ochranárik

banner
Aj v tomto roku sa naše deti zapojili do výtvarnej súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany vyhlásenej ministerstvom vnútra SR s témou „Veď aj ja som záchranár“.

Šarkaniáda

banner
Kým sme čakali na priaznivý vietor, vyrábali sme si v klube vlastných šarkanov.

Výtvarná súťaž Záchranárik 112

banner
Najmenší sa naučili, väčší si zopakovali dôležité telefónne čísla pre privolanie záchrannej služby, hasičov alebo polície.

Návšteva hobitieho domčeka

banner
Deti z nášho ŠKD už po druhýkrát navštívili hobití dom v areáli OZ Sosna v Družstevnej pri Hornáde. Hobití dom je krásnym a unikátnym, dreveno-hlineným dielom o. z. SOSNA, malého pracovného tímu a veľkého množstva dobrovoľníkov.

Návšteva leteckého múzea

banner
Sny ľudí o lietaní siahajú do dávnych čias. Iste si všetci spomenieme na staviteľa Daidala a jeho syna Ikara. Alebo Verneovho Robura Dobyvateľa, či Leonarda da Vinciho, lietajúceho mnícha Cypriána, alebo bratov Wrightovcov.

Deň na kolieskach 2018

banner
Ako sa už stalo v našom klube tradíciou, aj tento rok sme zorganizovali pre deti v rámci Európskeho týždňa mobility deň na kolieskach.

Hobití dom

banner
Deti z nášho ŠKD navštívili hobití dom v areáli OZ Sosna v Družstevnej pri Hornáde. Hobití dom je krásnym a unikátnym, dreveno-hlineným dielom o. z. SOSNA, malého pracovného tímu a veľkého množstva dobrovoľníkov.

Rozlúčka s deťmi 4. ročníka a ocenenie najaktívnejších detí v ŠKD

banner
S blížiacim sa koncom školského roka sa aj my v ŠKD obzeráme dozadu a hodnotíme naše aktivity. Preto sme na záver roka prie deti pripravili zábavné popoludnie s diskotékou a vyhodnotením tých najaktívnejších člnov ŠKD.

Škola v prírode 2018

banner
Tohtoroční štvrtáci sa zúčastnili školy v prírode v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier. Z penziónu v Starej Lesnej sme mali k zastávke vlaku asi 2,5km a pretože sme si každý deň urobili nejaký výlet, deti ukázali svoje turistické schopnosti.

Popoludnie s hrami pri príležitosti Dňa Zeme

banner
Vo štvrtok 26.4.2018 sme pre deti v ŠKD pripravili popoludnie s hrami pri príležitosti Dňa Zeme. Porozprávali sme sa s deťmi o tom, aké dôležité je starať sa o budúcnosť našej jedinečnej planéty, o tom, že budúcnosť tvoríme už teraz.

Vynášanie a pálenie Moreny

banner
Aj tento rok sme si s príchodom jari v našom ŠKD s deťmi priblížili zvyky a tradície našich predkov. Teraz sme k nim pridali ďalšiu tradíciu - vynášanie a pálenie Moreny. S deťmi sme sa porozprávali o tom, čo Morena - bohyňa zimy a smrti predstavovala a čo symbolizovalo jej vynesenie a spálenie. Ako vynášanie, pálenie a utopenie Moreny vyzeralo si môžete pozrieť na fotografiách.

Tretiaci absolvovali lyžiarsky výcvikový kurz na Jahodnej

banner
V čase od 12. do 16. februára 2018 deti 3. ročníka absolvovali lyžiarsky výcvikový kurz v prímestskom stredisku Jahodná. Snehová nádielka prispela k vydarenému priebehu kurzu.

Zober loptu nie drogy

banner
Zober loptu nie drogy

Výstava bábok

banner
V pobočke Knižnice pre mládež mesta Košice na našej škole sme  popoludní navštívili výstavu bábok a kníh českej spisovateľky a ilustrátorky Vítězslavy Klimtovej „Rozprávková krajina“.

Farbičkové popoludnie

banner

Že sa farbičky nedajú použiť  na nič iné než na kreslenie? Neverte! Presvedčia Vás o tom tvoriví prváci z I.oddelenia nášho Školského klubu. Pozrite sa sami...

Deň na kolieskach

banner
V rámci Európskeho týždňa mobility sme v našom Školskom klube detí 19.septembra zorganizovali „Deň na kolieskach“. Deti si do školy doniesli kolobežky a kolieskové korčule. Korčuliari sa museli popasovať s prekážkovou traťou na školskom dvore. Kolobežkári sa presunuli mimo areál školy, kde absolvovali jazdu zručnosti.

Buďte s nami v pohybe

banner
Takto prebiehajú rekreačné činnosti detí z Klubu na školskom dvore našej školy. /Rodičia, nezabúdajte nás obliekať podľa počasia, aj keď niektorých z nás vozíte do školy autom – vonku nie je vždy tak teplo!/

Nožnice vyčarujú úsmev

banner
Tvoríme, striháme, nožnicami čarujeme – prváci z oddelenia pani Blažky spolu vyčarovali usmiatych panáčikov – žeby svoje malé kópie?

Fašiangové výtvory

banner
Počas fašiangov sme žili nielen školským karnevalom, ale sme aj tvorili, a tu sú výsledky našej snahy – výtvory detí zo všetkých oddelení Klubu.

Karnevalové masky

banner
Táto tvorivá dielnička bola zároveň pokusom o peer program /rovesnícky program/, kde sme podporili kontakty prvákov z klubu so žiačkami druhého stupňa našej školy. Ďakujeme za účasť, kamarátsky prístup a umeleckú podporu šiestačkám Sabínke a Terezke.

Vtáčiky v zime

banner
Praktická ukážka starostlivosti o vtáčiky – deti s p. vychovávateľkou Darinkou si priniesli rôzne druhy krmiva pre vtáčiky, aj doma vyrobenú vtáčiu búdku, ktorú im pomohli zavesiť „školskí ujovia“. A pozorovali sme kŕmenie sýkoriek, holubov, straky, drozda – naše úsilie prinieslo úžitok.

Projekt o zvieratkách

banner
Náš malý „tabuľový projekt“ v spojení prvákov a štvrtákov, kde sa deti snažili vymenovať a nakresliť čo najviac zvierat žijúcich v lese.

Zimné radovánky

banner
Na sneh sme čakali dlho, užívali sme si ho len krátko, a predsa to stálo za to! Pozrite si atmosféru našich rekreačných popoludní na školskom dvore.

Veselí a smutní

banner
Ukážka jednej z množstva popoludňajších záujmových aktivít – didaktická hra zameraná na vcítenie sa do iných ľudí, v prevedení našich prváčikov.

Snehuliaci - súťaž na snehu

banner
Popri výtvarnej súťaži  sme využili aj všadeprítomný biely tvárny materiál. Pani vychovávateľky Anika, Darinka a Števka usporiadali prehliadku najzaujímavejších snehuliakov a snežných sôch na školskom dvore.

Snehuliaci - výtvarná súťaž

banner
Aby sme využili čas strávený popoludní v triedach, pani vychovávateľka Jitka nám zorganizovala výtvarnú súťaž „Snehuliaci“. Každé oddelenie klubu využilo vlastné techniky spracovania, čoho výsledkom je veľká nástenka plná snehuliakov.

Vianočná burza

banner
Širokú paletu výrobkov, pripravených našimi/vašimi deťmi, ich učiteľkami a vychovávateľkami ste si mohli prezrieť a vybrať si z nich, čo sa vám páčilo. Vyzbieraná suma z predaja sa použije na nákup didaktických pomôcok.

Príprava na Vianočnú burzu

banner
Deti v klube  usilovne pracovali na príprave výrobkov na Vianočnú burzu. Na týchto obrázkoch sú deti z 3.oddelenia klubu pri spracovávaní a zdobení modelárskej hmoty.

Vianočné tvorivé dielne

banner
Šikovné deti aj mamičky pod vedením  členiek nášho pedagogického zboru usilovne tvorili... Niektorých z Vás sa nám podarilo zachytiť pri práci, ďalších aspoň s výsledkami svojho úsilia. Tak sa pochváľte!

Príprava na vyučovanie

banner

Nerušiť – teraz precvičujeme, čo sme sa dopoludnia učili s pani učiteľkou.

Vaši prváci.

Hudobno-dramatické talenty

banner
Takto sme reprezentovali náš Školský klub a školu vôbec, vystúpením flautistiek pod vedením  p. vychovávateľky Beátky a scénkou  nacvičenou s p. vychovávateľkami Vierkou a Beátkou. Zúčastnili sme sa Vianočných Jazerských  trhov, ako aj Košických Vianoc na Hlavnej ulici.

Šarkaniáda

banner
Kým sme čakali na priaznivý vietor, vyrábali sme si v klube vlastných šarkanov. Nadišiel „deň D“ – klubová šarkaniáda. Tu sme si určili najkrajšieho, najväčšieho, najmenšieho šarkana. A nakoniec Stelka a kamaráti chytili priaznivý vietor... Leť, šarkan!

Tekvice a tekvičky

banner
Témou boli tekvice, tekvičky a strašidlá a prevedenie podľa výberu detí, ich veku a schopností. Výsledkom bola milá výstavka svetlonosov a iných „tekvičákov“ na chodbe našej školy. A či sa vydarili – posúďte sami...

Podujatia v knižnici

banner
Pravidelne navštevujeme pobočku Knižnice pre mládež mesta Košíc v budove našej školy, kde nám pani knihovníčka pripravuje podujatia, v tomto školskom roku s názvom „Cesta po krajinách Európy“ – oboznamujeme sa s detskými knihami zahraničných spisovateľov.

Zober Loptu

banner
Určite Vám je známa kampaň „Zober loptu, nie drogy“. Aj my sme sa k nej takto symbolicky zapojili: športovými súťažami  /nielen/ s loptami, ktoré zorganizovali pani vychovávateľky pre deti v klube, aby sa naučili zaujímavo a užitočne využívať svoj voľný čas s kamarátmi.

Dni zdravej výživy

banner
Celotýždňové aktivity v jednotlivých oddeleniach vyvrcholili celoklubovou akciou, kde mali deti možnosť ukázať, čo dokážu.

Športovo-zábavné popoludnie

banner

Výnimočne, keď neprebiehajú hodiny telocviku, dostaneme sa aj my z klubu do školskej telocvične. A veru sme si to poriadne užívali, samozrejme pod vedením našich milých vychovávateliek, ktoré nám pripravili pohybové aktivity ku Dňu detí. Kto tam nebol naživo a nestačia mu fotky, môže si prehrať videozáznam. 

Tanečné vystúpenie

banner
Nám pripravili členky a člen tanečného krúžku /ktorí sú zároveň aj členmi školského klubu/ pod vedením pani učiteľky Popovičovej. Vystúpenie zožalo úspech – niektorí sme sa na kamarátov pozerali s otvorenými ústami, ďalší z nás by sa najradšej pridali a „zatrsali“ si tiež...

Návšteva z cudziny

banner

Počas dvoch týždňov do nášho školského klubu zavítali Ryan a Jack zo Švajčiarska, aby pochytili čo-to z našej slovenskej reči. Stali sa súčasťou bežného klubového života, zúčastňovali sa rôznych aktivít spolu s nami. My sme zasa prišli na to, že sa predsa len oplatí na hodinách angličtiny nevyrušovať... Mimochodom, vrabce čvirikali, že chlapcom sa u nás páčilo!

 

Popoludnie s hudbou a tancom

banner

Druháci a štvrtáci v klube sa rozhodli spríjemniť si popoludnie. A tak pani vychovávateľka vytiahla CD so ZUMBA hudbou. Kto práve netancoval, pomáhal tancujúcim udržiavať rytmy svojím bubnovaním. Ako vidíte, zišla sa tu veselá chasa - a bolo nám spolu „fasa“!

Návšteva Dinoparku

banner
Spolu s členmi výtvarného krúžku sme navštívili Dinopark v OC Galéria. Na chvíľu sme sa tak preniesli do praveku, a veru bolo čo obdivovať! Niektorých z nás až rozboleli krky, ako sme dvíhali zrak a hlavy nahor J Za pozvanie ďakujeme pani učiteľke Čiernej z výtvarného krúžku, a radi sa pripojíme aj nabudúce...

Na dvore

banner
V jedno skoré popoludnie sa dve malé „blšky“ na školskom dvore roztancovali. To pán učiteľ Csontos  na dvore vyučoval štvrtákov hudobnú výchovu. Prváci z klubu sa najprv nesmelo, neskôr už odvážne pridávali a skúšali rytmizovať spolu so staršími kamarátmi. Gitara a spev sa niesli školským dvorom, a „Dve malé blchy“, „Čarbičky – farbičky“, a ďalšie piesne prinášali úsmev a pohodu. Ďakujeme, že sme dostali  možnosť pridať sa!

Naša tvorba

banner

Niekoľko ukážok našich výtvarných pokusov – dielka prvákov a štvrtákov /bolo ich, samozrejme, oveľa viac, ale všetko nestíhame nafotiť.../  Uhádnite, ktoré sú čie?

Divadielko Clipperton

banner

...a nemuseli sme nikam cestovať! Prišli za nami do telocvične našej školy, aby nám predviedli predstavenie Cisárove nové šaty. Nasmiali sme sa do popuku. A tešíme sa na nejaké predstavenie aj v budúcom školskom roku. 

Čitateľský maratón

banner

Niekoľko druhákov, tretiakov a štvrtákov z klubu sa v knižnici tiež pridalo k Čitateľskému maratónu. Postupne čítali z knihy, ktorú im ponúkla teta knihovníčka, organizátorka tohto maratónu v našej pobočke knižnice. Porovnali si tak navzájom svoje čitateľské zručnosti. Nezabudli sa podpísať, aby tak prispeli k vytvoreniu rekordu v počte čitateľov. 

Darčeky pre deti z onkológie

banner

Rozhodli sme sa urobiť radosť našim rovesníkom, ktorí trávia veľkú časť svojho času na detskom onkologickom oddelení. Veríme, že ich zvieratká a potvorky aspoň na chvíľu rozveselia tak, ako nám bolo veselo pri ich tvorbe. Prajeme veľa odvahy a životného elánu! 

Deň Zeme

banner

Každoročne si v apríli pripomíname potrebu zachovať našu Zem a jej pestrú prírodu so všetkými krásami v čo najlepšom stave pre tých, ktorí tu budú žiť ešte po nás. Našim deťom sme pripravili enviromentálne aktivity v spojení s jednoduchými pohybovými aktivitami: kto uhádol prírodnú hádanku, mohol prejsť prekážkovou dráhou; potom sme sa slalomom dostali až k dielikom puzzle, z ktorých deti zložili obrázky menej známych zvierat; šiškami na cieľ smel hádzať len ten, kto dokázal že sa vie postarať o choré vtáčatká – nazbieral im čo najviac potravy; a nakoniec sme si „fúrikom“ pomohli dostať sa k popleteným súčastiam živej prírody, ktoré bolo treba priradiť k ich biotopom. Všetkým zúčastneným deťom patrí veľká pochvala za usilovnosť.

112 očami detí

banner

Najmenší sa naučili, väčší si zopakovali dôležité telefónne čísla pre privolanie záchrannej služby, hasičov alebo polície. A po rozhovore sme skúsili farbami a štetcom zachytiť prácu ľudí, ktorí sú pre nás všetkých veľmi dôležití – tak, ako si ich predstavujeme „v akcii“. Výsledky prác detí sme vystavili na nástenke prístupnej všetkým, a tie najlepšie sme poslali do rovnomennej výtvarnej súťaže. 

Au, pomoc, bolí!

banner
Po obrázkovej prezentácii o základoch prvej pomoci a spoznaní pojmov ako prevencia, lekárnička, rýchla zdravotná služba sme sa učili, ako vyzerá taká pomoc v praxi. Vyskúšali sme si rôzne druhy obväzov. Modelom aj „záchranárom“ patrí pochvala za snahu a trpezlivosť. Tieto šikovné deti si v ťažkostiach určite poradia! J

Deň na kolieskach

banner
V septembri sme zrealizovali druhý ročník podujatia Deň na kolieskach. Tak ako minulý školský rok, aj teraz bola účasť detí vysoká. Nechýbali jazdy zručnosti na kolobežkách a korčuliach, ani voľná jazda. Pozrite si svoje ratolesti.

Zvieratká za oknom

banner

Z dvora môžete uvidieť za oknami školy zvieratká, ktoré vytvorili druháci a štvrtáci pod vedením pani vychovávateľky Jitky. Aby ste nemuseli chodiť pod oknami, ponúkame bližší pohľad. 

Jeseň na dvore

banner
Na prelome leta a jesene, užívali sme si posledné slnečné lúče pri každodenných rekreačných činnostiach na školskom ihrisku. V piesku sme varili guláš aj hľadali poklad, niektorí z nás „ležali na pláži“, iní sa naháňali za loptou alebo roztáčali švihadlá a peonzu.

Šarkaniáda

banner

Už tradične, dôsledne sme sa venovali príprave svojich šarkanov. Hoci táto jeseň nám vietor nedopriala, aspoň sme sa vybehali a vyšantili so šarkanmi v ruke. 

Štvornohí priatelia

banner
Deti z 2.C a 4.A sa dlho tešili na návštevu – a sklamaní určite neboli. Canisterapeutka  Ing. Szotáková priviedla štyroch psích kamarátov. Deti sa dozvedeli, že psíci sa využívajú ako pomocníci pri rôznych zdravotných ťažkostiach a takejto liečbe sa hovorí canisterapia. Po ukážkach si aj vyskúšali niektoré terapeutické aktivity so psíkmi. Na rozlúčku sa potešili pohľadom na psíka, ktorý tancoval na hudbu.

Týždeň zdravej výživy

banner

Jednou z našich aktivít v rámci Týždňa zdravej výživy bola príprava ovocnej misy. Naše štvrtáčky dokázali, že aj z mála sa dá vykúzliť pekný a chutný výsledok. 

Tekvice, tekvičky

banner
Verili by ste, čo sa dá vytvoriť z obyčajnej tekvičky? Tieto sú dielom druhákov z oddelenia pani vychovávateľky Jitky.

Deň jablka 2014

banner
Pre prvákov a druhákov pripravila pani vychovávateľka Števka súťaž Jablkológia, kde museli dokázať svoje vedomosti o jabĺčku v kvíze a zručnosti v pracovných listoch. Najväčší úspech mala disciplína: prenášanie jabĺčok v košíku. Najúspešnejšie tímy získali jabĺčkové medaily.

Listové zvieratká

banner

Kto by nevyužil opadané lístie? Naši druháci tak urobili, použili svoju predstavivosť a vznikli /nielen/ lesné zvieratká. 

Odpočinkové činnosti

banner

Pred obedom, za obedom, napríklad aj takto trávime voľný čas a oddychujeme, skôr než sa s našimi vychovávateľkami pustíme do záujmových aktivít. 

Zápis prvákov

ZŠ Družicová Vás pozýva na zápis prvákov 14.4.2023 od 14.00 - 18.00 a 15.4.2023 od 08.00 - 12.00.Viac informácií nájdete v sekcii O škole - Zápis prvákov 2023/2024.

Testovanie T-9

Testovanie žiakov 9. ročníka T-9 sa uskutoční 22.marca (streda) 2023. Špecifikácie testov T9 2023 sú zverejnené na stránke NIVaM v časti dokumenty na stiahnutie TU.

2% z dane

Viac informácii o darovaní 2% daní z príjmov nájdete ⇒ TU.

OZNAM O SÚŤAŽI

Súťažíme v jazykoch s
Pre viac informácií kliknite TU.

Európsky projekt

Dokument o európskom projekte ohľadom zlepšenia technického vybavenia odborných učební v našej škole je k nahliadnutiu tu.