Bezpečný internet

Viete si predstaviť život bez internetu? V dnešnej dobe je to takmer nemožné. Všetky dôležité informácie si vyhľadáte na internete, viete sa tam zahrať rôzne hry, pozrieť zábavné aj poučné videá, internet je v súčasnosti veľkým pomocníkom pri vzdelávaní.

Na druhej strane si treba uvedomiť aj jeho škodlivosť a pri jeho používaní mať isté hranice. Vo februári sme sa na hodinách informatiky venovali tejto tematike – „Ako bezpečne používať internet“. Cieľom aktivít na hodinách informatiky bolo zvýšiť informovanosť a vedomie žiakov na úseku bezpečného používania moderných informačných a komunikačných technológií s dôrazom na riziká spojené s používaním internetu. Žiakom druhého stupňa sme ukázali aké „hrozby“ vo svete internetu na nich číhajú, a ako im predísť. Žiaci túto problematiku spracovali v projektoch a verím že si z tejto témy vzali to najdôležitejšie a to:
  • Nikdy nevieš, kto sa pozerá!
  • Nezdieľaj svoje súkromie.
  • Buď opatrný!
  • Na internete komunikuj len s ľuďmi, ktorých reálne poznáš.
  • Nedávaj k dispozícii osobné údaje, ani ďalšie informácie o fungovaní tvojej domácnosti a súkromia.
  • Ak ti niekto ubližuje cez internet resp. ťa vydiera, vyhľadaj pomoc, zdôver sa blízkej osobe.

Info pre rodičov

Informácia o spôsobe platenia jednorazového príspevku Rodičovského združenia v školskom roku 2023/2024. Viac informácií v Rada rodičov. Zápisnica z 12.09.2023 na stiahnutie.

Voľné pracovné miesto

Voľné pracovné miesta na pozíciu: 
  • učiteľ pre primárne vzdelávanie + anglický jazyk

Viac informácií.

2% z dane

Viac informácii o darovaní 2% daní z príjmov nájdete ⇒ TU.

OZNAM O SÚŤAŽI

Súťažíme v jazykoch s
Pre viac informácií kliknite TU.

Európsky projekt

Dokument o európskom projekte ohľadom zlepšenia technického vybavenia odborných učební v našej škole je k nahliadnutiu tu.